Nie byłeś nigdy w solarium? A być może trafiłeś na takie, które nie spełniło Twoich oczekiwań, ponieważ było nastawione tylko na zysk i Twoja skóra została poparzona? Jesteś pewien, że wszystko robisz, aby zwiększyć efekty zdrowego opalania? Na wszystkie te pytania uzyskasz pytania w specjalnie przygotowanym przez nas dziale. Pamiętaj, że zawsze możesz uzyskać cenne wskazówki bezpośrednio w naszym salonie. Mamy nadzieję, że uda nam się rozwiać wszelkie wątpliwości oraz złamać wszelkie mity i stereotypy dotyczące szkodliwości opalania w solarium.
Zasady zdrowego opalania:
1. Czas i częstotliwość opalania:
• Korzystaj z solarium nie częściej niż raz dziennie i nie częściej niż 3 razy w tygodniu. Między seansami rób przerwy - dla skóry normalnej jednodniowe, dla skóry wrażliwej minimum dwudniowe. Twoja skóra musi wypocząć i zregenerować się. Biologiczny proces uzyskania pełnej opalenizny trwa około 48 godzin. Utrwalanie opalenizny gwarantują 1-2 wizyty w tygodniu, w zależności od rodzaju skóry.
• Dostosuj czas i częstotliwość opalania do twojego fototypu skóry oraz stopnia zaawansowania opalenizny. Zacznij od krótkich seansów - skóra powinna się oswoić z promieniami UV. Stwórz swój indywidualny program opalania, a w razie problemów poproś o pomoc obsługę solarium.
2. Podczas wizyty w solarium
• Przed opalaniem w solarium usuń makijaż, oczyść dokładnie skórę twarzy i dekoltu za pomocą mleczka do demakijażu. Nie używaj perfum ani dezodorantów, zdejmij zegarek i biżuterię.
• Podczas opalania w solarium włóż specjalne okulary ochronne i miej oczy zamknięte.
Długotrwałe promieniowanie UV jest szkodliwe dla wzroku.
• Jeżeli posiadasz na skórze znamiona barwnikowe, zabezpiecz je przed opalaniem kawałkiem chusteczki lub wacika.
• Do opalania w solarium używaj specjalnych kosmetyków solaryjnych. Zapewniają one ochronę i pielęgnację opalonej skóry oraz zwiększają szybkość, intensywność i skuteczność opalania.
• Kosmetyki stosuj bezpośrednio przed opalaniem w solarium. Rozprowadzaj je równomiernie i dokładnie na skórze, zwracając uwagę na najbardziej delikatne i trudne do opalenia miejsca (twarz, dekolt, piersi, kolana, łokcie, wewnętrzne powierzchnie ramion i nóg).
• Na czas opalania połóż się, odpręż i zrelaksuj. Dobra muzyka uprzyjemni Ci czas spędzony w naszym solarium.
3. Po opalaniu
• Do pielęgnacji opalonej skóry, używaj kosmetyków specjalnie do tego przeznaczonych.
Skóra po opalaniu wymaga szczególnej uwagi i troski. Stosuj kosmetyki regenerujące, nawilżające i przedłużające opaleniznę. Kosmetyki pielęgnujące po opalaniu stosuj najlepiej po kąpieli.
4. Inne wskazówki
• Nie używaj w solarium kosmetyków z filtrami UV do opalania na słońcu. Również do opalania na słońcu nie używaj kosmetyków przeznaczonych do opalania w solarium.
• W przypadku gdy były wykonywane jakieś zabiegi kosmetyczne, przed opalaniem w solarium skonsultuj się ze swoją kosmetyczką.